تبلیغات
ماشین های پیشرفته ی دنیا
ماشین های پیشرفته ی دنیاعکس ماشین پورشه


عکس ماشین پورشه

عکس جدیدترین مدل ماشین

عکس ماشین پورشه

عکس ماشین پورشه

ماشین پوروشه

عکس ماشین

ماشین پوروشه

…تاریخچه…

پورشه ای جی ، (Porsche AG) (که گاهی به اشتباه پورش نیز تلفظ می شود) با نام کامل Porsche Dr.Ing.h.c.F.Porsche AG , یکی از کمپانی های بزرگ تولید اتومبیل های اسپورت می باشد که در سال ۱۹۴۷ توسط فری پورشه پسر فردیناند پورشه یک طراح اتومبیل اهل اتریش , در شهر اشتوتگارت آلمان تاسیس شده است که از همان ابتدا نیز به تولید اتومبیل های اسپورت مشغول بوده است.
تولید نخسین محصول پورشه در سال ۱۹۴۸ با نام پورشه ۳۵۶ آغاز شد، طراحی این اتومبیل را فردیناند پورشه انجام داده ولی بلافاصله در بستر بیماری افتاده و کار تولید این مدل را پسرش فری به پایان رساند فردیناند پورشه سر انجام در سال ۱۹۵۱ فوت کرد.
پورشه در سال ۱۹۶۳ اولین مدل از سری افسانه ای ۹۱۱ را که در مسابقات اتومبیل رانی موفقیت های غیر منتظره ای را بدست آورده بود راارائه کرد . ۹۱۱ یک اتومبیل ۶ سیلندر موتور عقب است. پورشه ۹۱۱ همیشه رقیبی سرسخت برای رقیبان در مسابقات رالی است.
جدی ترین رقبای پورشه در آلمان ب ام و و مرسدس بنز و آئودی (رقیب مستقیم مدل بوکستر مدلهای زد۴ از شرکت ب ام و و سی ال کا از شرکت مرسدس بنز می باشند) و در خارج ار آلمان لوتوس ٬ جگوار و شورلت کوروت می باشد. مدلهای گرانقیمت پورشه رقیب محصولات فراری ٬ لامبورگینی و بوگاتی می باشد.
پورشه با کمپانی فولکس واگن آلمان که یکی از بزرگان جهان اتومبیل است از آغاز روابط نزدیکی داشته است و تلاشهای بسیاری برای همکاری بین این دو کمپانی صورت گرفته است (VW-Porsche 914 1969 , Porsche 924 1976 ) (بعضی قطعات را کمپانی آیودی نیز به کار برده است) و نیز در سال ۲۰۰۲ پورشه کاین (به دلیل موتور جلو بودن این خودرو بسیاری از تکنیک ها در فولکس واگن توارگ نیز استفاده شده است).
در سال ۲۰۰۳ فردیناند پیچ ، نوه فردیناند پورشه به عنوان مدیر اجرایی فولکس واگن دو کمپانی پورشه و فولکس واگن را دو عضو از یک خانواده توصیف کرده است.
امروزه کمپانی های بزرگی از قبیل سئات اسپانیا ، دوو و سوبارو بسیاری از مهندسان و کارکنان خود را همه ساله برای استفاده از تجربیات پورشه به این کمپانی می فرستند.
پورشه تا به حال ۱۶ بار به مقام قهرمانی مسابقات لمانز L-Mans رسیده است همچنین در مسابقات رالی پاریس داکار یکی از تیم های مطرح شناخته می شود. این کمپانی موتور مک لارن McLaren را برای مسابقات فرمول یک ساخته است.

نوشته شده در تاریخ جمعه 15 مرداد 1389 توسط ehsan habashi | نظرات ()
پیج رنک گوگل


قالب وبلاگ