ماشین های پیشرفته ی دنیاحالا که بوگاتی ویرون بعد از ۳ سال رکورد سرعت رو از SSC Ultimate Aero گرفت نگاهی داشته باشیم به رکورد سرعت در سال های مختلف. البته منظور فقط خودروهایی که مجوز تردد در شهر رو داشته باشن یا به اصطلاح street legal باشن.

۱۹۹۲ تا۱۹۹۴

Jaguar XJ220

XJ220 یه اتومبیل موتور وسط اسپورت با موتور ۳ لیتری V6 توربوشارژ دوقلو بود که با گیربکس ۵ سرعته تونست در سال ۱۹۹۲ رکورد دار پرسرعت ترین ماشین شهری رو برای ۲ سال حفظ کنه. ماکزیمم سرعت این خودرو ۳۱۵ کیلومتر در ساعت ثبت شده.

Xj220 در تمام سال های تولیدش رکرود دار سرعت بود و وقتی که مکلارن رکورد جدیدی به ثبت رسوند تولید این خودرو هم متوقف شد. از این خودرو فقط ۲۸۱ مدل تولید شد.

۱۹۹۴ تا ۲۰۰۵

McLaren F1

مکلارن با سرعت ۳۷۱٫۸ کیلومتر در ساعت برای ۱۰ سال رکورد سرعت رو نگه داشت. این خودرو در مسابقات زیادی مقام آورد که مهمترینشون مسابقات ۲۴ ساعته ی لمانز ۱۹۹۵ بود. در طی سال های ۱۹۹۲ نا ۱۹۹۸ فقط ۱۰۷ عدد از آن تولید شد.

۲۰۰۵

Koenigsegg CCR

خوشحالی کونیخزگ بخاطر شکستن رکورد ۱۰ ساله ی مکلارن بیشتر از ۳ ماه طول نکشید. CCR با موتور ۴٫۷ لیتری V8ی که طراحی شرکت فورد بود رکورد جهانی رو ۱۶ کیلومتر بهبود بخشید.

۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷

Bugatti Veyron

ویرون با موتور ۱۶ سیاندر W شکل یا حجم موتور ۸ لیتری توربوشارژدار ۱۰۰۱ اسب بخار قدرت داره و برای ۲ سال رکورد سرعت رو ۴۰۸ کیلومتر نگه داشت. علاوه بر این ویرون گران قیمت ترین خودروی تولید انبود دنیا هم شناخته می شه.

۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰

SSC Ultimate Aero TT

SSC  توسط شرکت آمریکایی Shelby Super Cars تولید می شد. SSC روی شاسی خودروی لامبورگینی دیابلو سوار شده و از موتور ۱۱۸۳ اسب بخاری شورلت کوروت C5R با حجم موتور ۶٫۲ لیتری V8 استفاده می کنه. ماکزیمم سرعت این خودرو در کتاب روکورد های گینس ۴۱۲ کیلومتر ثبت شده.

۲۰۱۰ تا ….

Bugatti Veyron Super Sport

باز هم بوگاتی ویرون اما این بار با یه موتور ۱۲۰۰ اسب بخاری و ماکزیمم سرعت ۴۳۱ کیلومتر در ساعت. این بار خود یوگاتی هم اعتراف کرده که ویرون دیگه بیشتر از این ظرفیت افزایش سرعت رو نداره و برای این کار باید شاسی و بدنه ی جدیدی طراحی بشه.نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 شهریور 1389 توسط ehsan habashi | نظرات ()
پیج رنک گوگل


قالب وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic